Jesienna integracja nad morzem

Akumulatory naładowane! To był cudowny weekend w hotelu Gwiazda Morza we Władysławowie.

W ostatni weekend 21-23 października 2022 r. udało nam się zorganizować wyjątkowy rodzinny wyjazd nad morze. Uczestniczyło w nim 33 osoby – dzieci i młodzież z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i ich rodzice oraz opiekunowie.

W trakcie pobytu można było skorzystać z wyjątkowej oferty hotelu, poznać nowe miejsce, smaki i aktywności. Dzięki familijnej i pełnej wsparcia atmosferze udało się zorganizować czas wolny Mamom „Niebieskich Bohaterów”, tak by mogły choć przez chwilę się zrelaksować.

Wyjazd integracyjny to oczywiście możliwość nowych doznań oraz przełamywania barier i ograniczeń. Dla jednych było to wejście do basenu, dla drugich posmakowanie nowej potrawy czy nocleg poza domem. Byli też tacy, którzy wykorzystali swoje umiejętności językowe rozmawiając po angielsku z gośćmi hotelowymi. W wyjeździe uczestniczyła także grupka naszych starszych nastolatków, którzy bez rodziców i pod opieką specjalistów uczyli się samodzielności. Nie zabrakło oczywiście wieczornej grupowej integracji, gier i zabaw, także przy muzyce. Wszyscy do domów wracali pełni wrażeń i radości.

Wyjazd integracyjny nad morze zrealizowany został w ramach projektu „Jesienna integracja nad morzem” dofinansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych za pośrednictwem Marszałka Województwa Pomorskiego.

Przewiń na górę