Wycieczka śladami Kopernika

Niebieski Skarb znowu w trasie! Tym razem zajechaliśmy do stolicy Warmii . W sobotę 27 sierpnia 2022 roku w ramach autokarowej wycieczki integracyjnej odwiedziliśmy Olsztyn.

Po mieście oprowadziła nas pani Monika, przewodnik turystyczna. Opowiedziała nam o długiej i ciekawej o historii miasta, pokazała najważniejsze zabytki, przypomniała postać związanego z miastem Mikołaja Kopernika i św. Jakuba Apostoła. Weszliśmy też pod zamek i na jego dziedziniec. Na przedzamczu spotkaliśmy otwartą na zabawę z Kapelą Ludową Markowienie z Markowa k. Łańcuta. Zespół z Podkarpacia, także zwiedzający miasto zaprosił nas na przedzamczu do spontanicznej zabawy z muzyką i tańcem. To było nieoczekiwane i sympatyczne spotkanie.

Pogoda bardzo nam sprzyjała. W czasie wolnym był czas na obiad, lody, spacer po Starym Mieście czy pobliskim Parku Centralnym.

Wyjazdy integracyjne to możliwość zyskiwania nowych doświadczeń oraz czas na nawiązywanie nowych znajomości, relacji czy wymiana doświadczeń pomiędzy dziećmi i młodzieżą oraz ich rodzicami. Tak było i tym razem. Atmosfera w autokarze i podczas pobytu w Olsztynie była wyśmienita.

Po południu odwiedziliśmy Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne Młodsza część wycieczki zaliczała seans w Planetarium pt. „Ziemia, księżyc i słońce”, starsza z przewodnikiem odwiedziła Obserwatorium Astronomiczne.

Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu „Śladami Kopernika – wyjazd integracyjny do Olsztyna” i dofinansowana w dużym stopniu przez Samorząd Województwa Pomorskiego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W wyjeździe z w którym wzięło udział 58 osób oprócz podopiecznych „Niebieskiego Skarbu” wzięły też udział członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Wiatraczek ze Słupska oraz po raz pierwszy Próbna Gromada Zuchowa Nieprzetartego Szlaku Iskierki Nadziei z Lęborka.

Przewiń na górę