O działaniach Niebieskiego Skarbu na Konferencji „Autyzm w rodzinie…”

Jako Stowarzyszenie zdobyliśmy pewne doświadczenie i dzielimy się nim z innymi. 1 grudnia 2018r. w Ośrodku Rehabilitacyjnym „Polanika” w Chrustach k. Kielc odbyła się II Ogólnopolska Konferencja „Autyzm w rodzinie – wyzwanie naszych czasów?” Przeznaczona ona była głównie dla rodziców dzieci z autyzmem oraz osób dorosłych z tym zaburzeniem. Wśród prelegentów znalazła się prezes „Niebieskiego Skarbu” Agnieszka Pujsza-Pomorska. Tytuł jej 40 minutowego wystąpienia to: „Autyzm to nie koniec świata, to po prostu inny świat. System wsparcia na rzecz osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w małym mieście”. Małe miasto to oczywiście Lębork.

Najwięcej czasu poświęcone zostało funkcjonowaniu naszej Grupy Wsparcia „Niebieska Dłoń”. Powstała w 2015 grupa działa bardzo prężnie a na jej spotkaniach wykreowano wiele cennych inicjatyw. Prezentacja była bardzo praktyczna. Znalazły się w niej więc zasady grupy, regulamin, formuła spotkań i tematy omawiane na comiesięcznych spotkaniach. W dalszej części wystąpienia nasza prezes pokazała inne inicjatywy Stowarzyszenia jak „Światowy Dzień Autyzmu w Powiecie Lęborskim, „Lekcje o autyzmie” czy kampanię 1% „Niebiescy Bohaterowie”. Duże zainteresowanie wywołały nasze przygotowania do przyszłorocznego sakramentu Komunii Świętej w Sanktuarium Św. Jakuba Ap.

Widząc reakcje uczestników Konferencji wierzymy, że nasz 5-letni dorobek został wysoko oceniony. Funkcjonujemy w małym ośrodku miejskim. Tu jest o wiele trudniej niż w dużych miastach a przecież są jeszcze tereny wiejskie.

Dzielenie się doświadczeniem, dobrymi praktykami a przede wszystkim inspirowanie innych do działania to stały punkt naszej działalności. Uczestnictwo w spotkaniu specjalistów w dziedzinie autyzmu, rodziców, pedagogów, terapeutów to także okazja do zyskania nowych kontaktów, wiedzy, inspiracji i motywacji do dalszych działań.

Dodaj komentarz

Przewiń na górę