Szkolenie „ABC autyzmu”

W sobotę 16 września 2023 r. w naszej siedzibie zorganizowaliśmy 6-godzinne szkolenie pn. „ABC autyzmu. Szkolenie dla początkujących”. Uczestniczyło w nim 18 osób, przede wszystkim rodzice dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, którzy stosunkowo niedawno zdiagnozowali pod tym kątem swoje dzieci.

Szkolenie poprowadziła Małgorzata Marszałek, niekwestionowany autorytet w tej dziedzinie na Pomorzu, superwizor Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdańsku a przede wszystkim praktyk.

Podczas spotkania Małgorzata Marszałek wskazała m.in. przyczyny autyzmu, formy terapii, praktyczne porady i cierpliwie odpowiadała na pytania z sali.

– Szkoleniem „ABC autyzmu…” niejako powróciliśmy do korzeni z czasów powstania Stowarzyszenia „Niebieski Skarb”. Wtedy byliśmy chłonni każdej wiedzy z tematu autyzmu. Wiem po sobie, że na początku tej drogi wielu rodziców jest bezradnych a podpowiedzi z internetu nie zawsze są właściwie – mówiła na otwarciu zajęć Agnieszka Pujsza-Pomorska, prezes Niebieskiego Skarbu. – Szkolenia dla rodziców i opiekunów osób z autyzmem to nasze statutowe działanie. Cieszę się z pełnej sali i tego, że dotarły do nas osoby nie tylko z Lęborka i okolic ale też powiatu wejherowskiego czy kartuskiego. To znak, że temat jest bardzo ważny i wiele osób potrzebuje profesjonalnej wiedzy.

Szkolenie zostało dofinansowane ze środków Wojewody Pomorskiego w ramach projektu z zakresu pomocy społecznej i było dla uczestników bezpłatne.

Przewiń na górę