Reklama dzieciom TVP kolejny raz wsparła terapię dzieci i młodzieży z autyzmem

W czerwcu  2023 r. Stowarzyszenie „Niebieski Skarb”  zakończyło realizację projektu pn.  „Autyzm – nie jesteś sam  ” dofinansowanego w prawie 100 procentach ze środków Telewizji Polskiej S.A. w ramach akcji Reklama Dzieciom 2021. Realizacja projektu rozpoczęła się w marcu 2023 br. i  jego celem była rehabilitacja osób ze spektrum autyzmu w wieku od 3 do 21 lat.

W naszym programie wzięło udział 20 osób niepełnosprawnych: 16 z powiatu lęborskiego, 2 z powiatu wejherowskiego i 2 z powiatu słupskiego. Uczestnicy uczęszczali na różnego typu zajęcia: logopedyczne, psychologiczne, integracji sensorycznej,  czy hipoterapię. W okresie od marca 2023 do czerwca 2023 były to łącznie 222 godziny lekcyjne: 68 hipoterapia, 33 logopeda, 37 integracja sensoryczna, 11 Tomatis, 23 psycholog, 6 terapia ręki, 22 biofeedback, 22 neurologopeda. Łączna wartość projektu to 15.390 zł.

To kolejny nasz projekt wsparcia naszych podopiecznych w 10-letniej działalności „Niebieskiego Skarbu” – mówi prezes Stowarzyszenia Agnieszka Pujsza-Pomorska. – Konkretna pomoc w sfinansowaniu zajęć terapeutycznych, rehabilitacji , które z reguły są dość kosztowne jest nie do przecenienia. W wielu przypadkach, gdyby nie nasz projekt dzieci i młodzież z autyzmem z powodu ograniczeń finansowych nie uczestniczyłoby w tych ważnych dla nich zajęciach rehabilitacyjnych. Dla niektórych była to okazją spróbowania czegoś nowego np. hipoterapii. W kilku przypadkach dało to pozytywne efekty i terapia ta jest kontynuowana. Systematyczna i fachowa pomoc specjalistów to gwarancja, że przynajmniej część osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu będą mógłby w dorosłym życiu samodzielnie funkcjonować w społeczeństwie. Jesteśmy wzruszeni i bardzo wdzięczni Telewizji Polskiej za dar serca, o którym będziemy zawsze pamiętali jako rodzice. Dziękujemy za dostrzeżenie potrzeb naszych „niebieskich skarbów”

Przewiń na górę