Ruszyła akcja NIEBIESCY BOHATEROWIE!

To kolejna odsłona akcji zbierająca środki na terapię dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu. Niebiescy Bohaterowie to dzieci – podopieczni Stowarzyszenia Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb”. Ma ona na celu zwiększenie świadomości o autyzmie oraz zbieranie środków na terapie dzieci w tym z 1%. W trzeciej odsłonie akcji udało się zebrać z 1% rekordową kwotę 56.297,50 zł! W roku 2021 do akcji przystąpili kolejni bohaterowie Lena, Borys i Jakub. Zbiórka przeznaczona jest na wparcie 26 młodych osób z autyzmem i Zespołem Aspergera.  

Odpowiednia terapia dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu jest bardzo kosztowna. Dlatego wielu rodziców nie może finansować jej w takim stopniu w jakim wymagają tego potrzeby ich dziecka. Przekazując swój 1% podatku (KRS: 0000470550) lub wpłacając drobną darowiznę, można szybko pomóc Niebieskim Bohaterom.

Kim są Niebiescy Bohaterowie?

To podopieczni Stowarzyszenia Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb”. Dla nas te dzieci są bohaterami. Codzienne czynności, które nam przychodzą z łatwością, dla nich często są wyzwaniem. W kolejnych miesiącach pokażemy codzienność zwyczajnych – niezwyczajnych. Kampania ma zachęcić podatników do przekazywania swojego 1%. Zebrane środki pomogą Niebieskim Bohaterom rozwijać swoje umiejętności i ułatwią funkcjonowanie w domu, przedszkolu lub szkole, wśród innych.

www.niebiescybohaterowie.pl – to strona internetowa dedykowana kampanii. Można na niej zobaczyć zdjęcia i przeczytać krótki opis każdego Bohatera. Oprócz zbiórki 1% dla Stowarzyszenia, można także przekazać wsparcie na konkretne dziecko, a także dokonać wpłaty on-line szybkim przelewem bankowym.

W kolejnych tygodniach przybliżymy czym jest autyzm i jak nasi niebiescy bohaterowie przezwyciężają ograniczenia. Co ich cieszy, co ich czasem martwi, nad czym muszą pracować, a w czym są świetni. Kampanię własnymi siłami, głównie z zaangażowaniem rodziców dzieci przeprowadza Stowarzyszenie „Niebieski Skarb”. To świetny przykład jak można pomagać sobie i innym, jak razem w gronie ludzi o podobnych problemach pokonywać życiowe przeciwności. W ramach akcji wydrukowane zostały atrakcyjne plakaty, ulotki, dużo działań prowadzonych będzie w internecie.

Myśl globalnie, działaj lokalnie

– Terapia osób dotkniętych autyzmem jest bardzo kosztowna. Niestety bezpłatna oferta służby zdrowia i innych podmiotów publicznych jest dalece niewystarczająca. Pandemia koronawirusa niestety pogłębiła trudności w dostępie do specjalistycznej pomocy. Przez wiele miesięcy zamknięte były szkoły, poradnie i inne miejsca w których osoby z autyzmem mogły uzyskiwać pomoc i wsparcie. Rok trwa 365 dni i dlatego mocno zabiegamy by jako Stowarzyszenie oferować pomoc każdego dnia. Zebrana suma z 1% i pozyskiwane z innych miejsc środki finansowe pozwolą na zabezpieczenie najważniejszych potrzeb w tym i przyszłym roku. Z poprzedniej edycji akcji środki już są rozdysponowane wśród potrzebujących -mówi prezes „Niebieskiego Skarbu” Agnieszka Pujsza-Pomorska. – Bardzo dziękuję wszystkim podatnikom, którzy zdecydowali się lub zdecydują przekazać swój 1 procent podatku na „Niebieski Skarb”. Zapewniam, że wykorzystamy te pieniądze dobrze. Nie bez znaczenia jest to, że pozyskane w ten sposób środki pozostają na miejscu, na terenie Pomorza, powiatu lęborskiego, słupskiego, bytowskiego i wejherowskiego, wspierając mieszkające tu osoby.

Wpisz KRS: 0000470550 i wspieraj Niebieskich Bohaterów

Każdy podatnik ma prawo wskazania Organizacji Pożytku Publicznego, której przekaże swój 1% podatku. Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb” z Lęborka od września 2015 posiada status OPP dzięki któremu mogło pozyskiwać środki z 1% podatku. Termin rozliczania podatku za rok 2020 mija z końcem kwietnia 2021.

Dodaj komentarz

Przewiń na górę