Konkurs plastyczny „Autyzm: wiem, rozumiem, pomagam”. Składanie prac do 30 marca

2 kwietnia na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Lokalnym wydarzeniem w tym okresie będzie Światowy Dzień Autyzmu w Powiecie Lęborskim organizowany już po raz ósmy przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb”. Z powodu pandemii program planowanego wydarzenia został zmodyfikowany, duża część działań przeniesiona zostanie do wirtualnej sieci. Od lat ważnym elementem Dni Autyzmu jest konkurs „Autyzm: wiem, rozumiem, pomagam”. W jego ramach w poprzednich latach dzieci i młodzież szkolna przygotowywała gazetki ścienne o autyzmie, uczestniczyła w teście wiedzy o tym zaburzeniu, malowała, rysowała, projektowała plakaty. W tym roku do artystycznej ekspresji zaprosiliśmy przedszkolaków oraz uczniów klas i-III szkół podstawowych z terenu Powiatu Lęborskiego oraz gminy Linia i Łęczyce.

Poprzez organizację konkursu Stowarzyszenie „Niebieski Skarb” chce przybliżyć nie tylko dzieciom, ale też ich rodzicom i innym mieszkańcom wiedzę, że wśród nas żyją osoby ze spektrum autyzmu. Poprzez zaangażowanie w plastyczną aktywność organizatorzy chcą kształtować tolerancyjne postawy w stosunku do tych osób, integrować osoby niepełnosprawne z pełnosprawnymi, zachęcać do twórczego myślenia i umiejętności wyrażania własnych uczuć i emocji. Konkurs ma być dobrym pretekstem do przekazania dzieciom w przystępny sposób informacji o autyzmie. One żyją i uczą się wśród nas!

W edycji 2021, podobnie jak wcześniej wprowadzona została kategoria dla dzieci z niepełnosprawnością. Wyrównuje ona niejako szanse takich osób w rywalizacji oraz zachęca je do aktywności i integracji. Konkurs w tym roku przeznaczony jest dla przedszkolaków i uczniów klas I-III szkół podstawowych.

Prace plastyczne w formacie do A3 należy składać do 30 marca 2021 r. w sekretariacie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lęborku przy ul. Reja 18 lub przekazywać koordynatorom z ramienia „Niebieskiego Skarbu”

Ogłoszenie wyników nastąpi 8 kwietnia 2021 roku. Dla nagrodzonych i wyróżnionych, tak jak zawsze, czekają atrakcyjne nagrody!
Nagrodzone rysunki umieszczone zostaną w wirtualnej galerii na stronie internetowej Stowarzyszenia www.niebieskiskarb.pl Regulamin konkursu zamieszczamy poniżej. Zapraszamy do udziału w konkursie.

Dodaj komentarz

Przewiń na górę