Piknik w Łebuni na koniec wakacji

W sobotę 20 sierpnia 2016 niedaleko Lęborka dzięki Dyrektor Grażynie Piechowiak i załodze Szkoły Podstawowej w Łebuni uczestniczyliśmy na boisku „Orlik” w Łebuni w tradycyjnym Pikniku Rodzinnym. Mimo, że przez cały tydzień padało, akurat w sobotę wyszło słońce. Pozwoliło to zrealizować wszystkie punkty programu, a impreza przeciągnęła się do 4 godzin. Tradycyjnie na boisku można było skorzystać ze sportowych i zręcznościowych gier oraz przysiąść przy plastycznych stołach. W kąciku gastronomicznym serwowano gofry w przeróżnych wariantach, lody, napoje, było też ognisko z kiełbaskami.

Specjalnymi atrakcjami były odwiedziny w gospodarstwie z egzotycznymi papugami oraz wypad na pobliską farmę. Tam zwierząt i atrakcji było bez liku. Można było pokarmić owce, pobawić się z królikami, kotami, obejrzeć daniele, kaczki i wiele innych zwierząt. Nie lada wydarzeniem była wizyta strażaków z OSP Łebunia. Można wsiąść do wozu strażackiego, założyć hełm czy mundur. Strażacy pokazali specjalny kombinezon do usuwania gniazd os, pszczół czy szerszeni. Co odważniejsi rzucili wyzwanie wodzie pod ciśnieniem ze strażackich wężów. Mokra zabawa była przednia, suszenie przy ognisku.

W naszym Pikniku uczestniczyło kilkadziesiąt osób w tym nasi goście ze Stowarzyszenia „Jesteśmy Razem” z Lęborka oraz „Światu Autyzmu” z Kartuz.

Dodaj komentarz

Przewiń na górę