„Niebieski Skarb” na Jarmarku św. Jakuba Ap.

Trzy intensywne dni na Jarmarku św. Jakuba Ap. (22-24 lipca 2016) mają za sobą członkowie naszego Stowarzyszenia. „Otwórz serce na nasze skarby” – to nazwa akcji podczas której na stoisku „Niebieskiego Skarbu” sprzedawane były samodzielnie wykonane przez rodziców, opiekunów, rodzeństwo jak i same osoby ze spektrum autyzmu wyroby artystyczne. W tym roku asortyment był szeroki i obejmował m.in. etui na telefony i tablety, efektowne torby, poszewki na poduszki, worki na kapcie, ozdobne butelki, pojemniki, doniczki, świeczniki, niesamowicie wyglądające fartuchy dla dużych i małych, opaski, broszki ozdoby i wiele innych ciekawych przedmiotów. W niebieskim namiocie przez jarmarkowy piątek, sobotę i niedzielę na 2 i 3 godzinnych zmianach dyżurowało prawie 30 osób. Jeszcze więcej w poprzedzające jarmark miesiące pomogło wykonać przedmioty na stoisko.

– W tym roku dochód ze sprzedaży chcieliśmy przeznaczyć na zakup stołów, krzeseł oraz pomocy terapeutycznych do remontowanej przez nas nowej siedziby Stowarzyszenia przy ul. Krzywoustego 1. Kończymy dwumiesięczny remont pomieszczeń, czas na ich wyposażenie – wyjaśnia prezes Stowarzyszenia Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb” Agnieszka Pujsza-Pomorska, dodając, że – inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem i poparciem, a zebrane środki były o połowę wyższe niż te w roku 2015. Pozwolą one na zakup zestawu stołów i części krzeseł. To dla nas też dużo.

Nie mniej ważna była integracja, wciągniecie w działanie kilkudziesięciu osób oraz radość z wspólnie wykonanej pracy. Obecność na imprezie w której uczestniczyło mnóstwo ludzi było też okazją do  nawiązania nowych kontaktów i  promocją działalności Stowarzyszenia. Nie zabrakło też, czasem trudnych rozmów o autyzmie.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko i wsparli naszą działalność. Do zobaczenia za rok!

Akcja Stowarzyszenia w części sfinansowana została z Funduszu Akumulator Społeczny dzięki któremu zakupiono materiał niezbędny do samodzielnego wykonania przedmiotów artystycznych.

Dodaj komentarz

Przewiń na górę