Szkolenie o autyzmie i Zespole Aspergera

„Nastolatek z Zespołem Aspergera”, „Uczniowie z autyzmem a środowisko szkolne”, „Zrozumieć sposób myślenia osób autystycznych” to tematy główne szkolenia dla rodziców i opiekunów, nauczycieli wspomagających i innych osób pracujących z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu jakie 5 i 6 lutego 2016r. zorganizowaliśmy w Lęborku. 13-godzinne, bezpłatne dla uczestników szkolenie poprowadziła Małgorzata Marszałek, superwizor Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży w Gdańsku, wieloletni praktyk i uznany autorytet w tej dziedzinie.

– Zainteresowanie szkoleniem było ogromne, chętnych zebraliśmy w kilka dni. Podobne w zakresie szkolenia kosztują kilkaset złotych od osoby i prowadzone są w Trójmieście co generuje dodatkowe koszty i czas związany z dojazdem. Rodzice i opiekunowie osób z autyzmem czy Zespołem Aspergera nie zawsze mogą poświęcić tyle czasu, dlatego cieszy nas, że mogliśmy to zorganizować w Lęborku. W szkoleniu wzięło udział 30 osób z Powiatu Lęborskiego oraz Wejherowskiego – mówi prezes „Niebieskiego Skarbu” Agnieszka Pujsza-Pomorska.

Szkolenie – warsztaty dot. autyzmu sfinansowane zostały ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej w ramach dodatkowego wsparcia działań programu „Zrozumieć Autyzm” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym w Gdańsku. W ramach projektu nasze Stowarzyszenie zakupiło też ponad 40 książek specjalistycznych o autyzmie do swojej biblioteczki. Więcej o tytułach zakupionych publikacji i zasadach ich wypożyczania wkrótce.

Zaburzenia ze spektrum autyzmu omówiono na szkoleniu w Lęborku – www.gazetakaszubska.pl (08.02.2016)

Dodaj komentarz

Przewiń na górę