Konkurs plastyczny o autyzmie. Na prace czekamy do 15 marca 2016

2 kwietnia na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Naszym lokalnym wydarzeniem w tym okresie są kilkudniowe Światowe Dni Autyzmu w Powiecie Lęborskim. W ich programie od początku znajduje się konkurs dla dzieci i młodzieży „Autyzm: wiem, rozumiem, pomagam”. W poprzednich latach dzieci i młodzież szkolna przygotowywała gazetki ścienne o autyzmie, a także uczestniczyła w teście wiedzy o tym zaburzeniu. W roku 2016 do udziału zapraszamy przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z terenu Powiatu Lęborskiego oraz z gminy Łęczyce i Linia.

Konkurs plastyczny „Tacy sami… Autyzm: wiem, rozumiem, pomagam” ma za zadanie przekazać w dostępny sposób wiedzę, że wśród nas żyją osoby ze spektrum autyzmu, kształtować tolerancyjne postawy w stosunku do tych osób, integrować osoby niepełnosprawne z pełnosprawnymi i kształtować twórcze myślenie i umiejętności wyrażania własnych uczuć i emocji.

Mamy nadzieję, że udział w konkursie plastycznym będzie dobrym pretekstem do przekazania najmłodszym w przystępny sposób informacji o autyzmie. Służyć temu mogą materiały jakie zamieściliśmy na naszej stronie internetowej do pobrania w formacie PDF – TUTAJ

Prace plastyczne w formacie do A3 należy składać do 15 marca 2016r. w sekretariacie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lęborku przy ul. Reja 18 lub przekazywać koordynatorom z ramienia „Niebieskiego Skarbu”

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród podczas finału Marszu dla Autyzmu 2 kwietnia 2016 ok. godz. 17.30 na placu Pokoju. Wtedy też pokażemy publicznie  najlepsze prace. Wszystkie rysunki zgłoszone na konkurs umieszczone zostaną w wirtualnej galerii na naszej stronie internetowej. Planujemy by wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac wraz z wprowadzeniem prezentowana była w publicznych miejscach w kolejnych miesiącach.

Szczegóły i regulamin konkursu zamieszczamy poniżej. Zapraszamy do udziału w konkursie.

Regulamin konkursu plastycznego AUTYZM 2016 doc

Regulamin konkursu plastycznego AUTYZM 2016 PDF

Dodaj komentarz

Przewiń na górę