Super weekend w mieście z morza i marzeń

W listopadowy weekend (10-12.2023 ) wybraliśmy się liczna grupą z „Niebieskiego Skarbu” na integracyjny wypad do Gdyni. Zamieszkaliśmy w centrum skąd mieliśmy świetną bazę wypadową do zwiedzania tego pięknego nadmorskiego miasta.

W piątek zaliczyliśmy wieczorno-nocne spacery z wjazdem kolejką na Kamienną Górę i po rozświetlonym Skwerze Kościuszki oraz centrum.

W Święto Niepodległości z podziwem obejrzeliśmy ogromną Paradę Niepodległości przez ulicę Świętojańską i chłonęliśmy atmosferę narodowego święta zwiedzając m.in. udostępnione w tym dniu darmo Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Marynarki Wojennej czy Muzeum Emigracji.

Wieczór to integracja w hotelu, zumba dla mam z panią Ewą, gry, zabawy, malowanie dla najmłodszych i inne atrakcje.

W niedzielę rano po nie tylko oczywistych miejscach Gdyni oprowadził nas przewodnik turystyczny Jarosław Kaczmarczyk. Zobaczyliśmy więc ostatnie zachowane rybackie checze w centrum, dowiedzieliśmy się dużo o architekturze i modernizmie Gdyni oraz ważnych postaciach miasta.

Mimo późno jesiennej pory pogoda dopisała, podobnie jak humory.

Projekt „Integracja w mieście z morza i marzeń” dofinansowany został ze środków PFRON za pośrednictwem Marszałka Województwa Pomorskiego

Przewiń na górę