„Reklama dzieciom TVP” wsparła terapię dzieci i młodzieży z autyzmem

Darowizna Telewizji Polskiej w wysokości 15 tys. zł w ramach akcji „Reklama Dzieciom” pomogła sfinansować indywidualne zajęcia rehabilitacyjne dla 20 naszych podopiecznych, młodych osób ze spektrum autyzmu. 18 z nich to mieszkańcy powiatu lęborskiego, 2 pochodziły z powiatu wejherowskiego.

Realizacja projektu pn. „Autyzm – nie jesteś sam!” dofinansowanego w prawie 100 procentach ze środków Telewizji Polskiej rozpoczęła się w styczniu 2021 r. i jego celem była rehabilitacja osób ze spektrum autyzmu w wieku od 3 do 21 lat. Szczególny nacisk skierowany został cykliczną rehabilitację (przerwa feryjna w szkołach i przedszkolach, nauczanie zdalne w przypadku niektórych uczniów spoza szkół specjalnych, sytuacja pandemiczna). Uczestnicy uczęszczali na różnego typu zajęcia: logopedyczne, psychologiczne, integracji sensorycznej, metodę Tomatisa czy hipoterapię. W okresie od stycznia 2021 do czerwca 2021 było to łącznie 250 godzin lekcyjnych: 43 hipoterapia,30 logopeda, 107 integracja sensoryczna, 16 pedagog, 25 psycholog, 12 metoda Tomatisa, 17 oligofrenopedagog. Łączna wartość projektu to 15.060,00 zł.

– To nasze kolejne, dwunaste przedsięwzięcie w krótkiej bo 8-letniej działalności „Niebieskiego Skarbu”- mówi prezes Stowarzyszenia Agnieszka Pujsza-Pomorska. – Konkretna pomoc w sfinansowaniu zajęć terapeutycznych, rehabilitacji, które z reguły są dość kosztowne jest nie do przecenienia. W wielu przypadkach, gdyby nie nasz projekt dzieci i młodzież z autyzmem z powodu ograniczeń finansowych nie uczestniczyłyby w tych ważnych dla nich zajęciach rehabilitacyjnych. Dla niektórych była to okazją spróbowania czegoś nowego np. metoda Tomatisa. W kilku przypadkach dało to pozytywne efekty i terapia ta jest kontynuowana. Systematyczna i fachowa pomoc specjalistów to gwarancja, że przynajmniej część osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu będą mógłby w dorosłym życiu samodzielnie funkcjonować w społeczeństwie. Z serca dziękuję Telewizji Polskiej za dostrzeżenie potrzeb naszych „niebieskich skarbów”.

Przewiń na górę