Konkurs plastyczny „Autyzm: wiem, rozumiem, pomagam”. Na prace czekamy do 24 marca

2 kwietnia na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Naszym lokalnym wydarzeniem w tym okresie będą kilkudniowe Światowe Dni Autyzmu w Powiecie Lęborskim (2-4 kwietnia 2020). Od lat ważnym elementem obchodów jest konkurs „Autyzm: wiem, rozumiem, pomagam”. W jego ramach w poprzednich latach dzieci i młodzież szkolna przygotowywała gazetki ścienne o autyzmie, uczestniczyła w teście wiedzy o tym zaburzeniu, malowała, rysowała, projektowała plakaty. W roku 2019 do konkursu zaprosiliśmy przedszkolaków, w tej edycji uczniów szkół podstawowych z Powiatu Lęborskiego oraz gmin Łęczyce i Linia.

Poprzez organizację konkursu chcemy przybliżyć nie tylko dzieciom, ale też ich rodzicom i innym mieszkańcom wiedzę, że wśród nas żyją osoby ze spektrum autyzmu. Poprzez zaangażowanie w plastyczną aktywność chcemy kształtować tolerancyjne postawy w stosunku do tych osób, integrować osoby niepełnosprawne z pełnosprawnymi, zachęcać do twórczego myślenia i umiejętności wyrażania własnych uczuć i emocji. Mamy nadzieję, że udział już w 7. edycji w konkursu będzie dobrym pretekstem do przekazania dzieciom w przystępny sposób informacji o autyzmie. One żyją i uczą się wśród nas!

W edycji 2020, podobnie jak temu wprowadzona została kategoria dla dzieci  niepełnosprawnych. Wyrównuje ona niejako szanse takich osób w rywalizacji oraz zachęca je do aktywności i integracji.

Prace plastyczne w formacie do A3 należy składać do 24 marca 2020 r. w sekretariacie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lęborku przy ul. Reja 18 lub przekazywać koordynatorom z ramienia „Niebieskiego Skarbu”

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród podczas finału Marszu dla Autyzmu 4 kwietnia 2020 r. ok. godz. 17.30 na placu Pokoju. Wtedy też pokażemy publicznie  najlepsze prace. Uwaga dla nagrodzonych i wyróżnionych, tak jak zawsze, czekają atrakcyjne nagrody!

Nagrodzone rysunki umieszczone zostaną w wirtualnej galerii na naszej stronie internetowej. Planujemy by wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac wraz z wprowadzeniem prezentowana była w publicznych miejscach w kolejnych miesiącach.

Regulamin konkursu zamieszczamy poniżej. Zapraszamy do udziału w konkursie.

Regulamin konkurs plastyczny AUTYZM 2020 – doc

Regulamin konkurs plastyczny AUTYZM 2020 – pdf

Dodaj komentarz

Przewiń na górę