„Niebieski Skarb” na Jarmarku św. Jakuba

To były pracowite, ale przyjemne trzy dni podczas których odebraliśmy wiele wyrazów sympatii i serdeczności. Po raz kolejny nasze Stowarzyszenie wystawiło stoisko podczas Jarmarku św. Jakuba Ap. – ważnego elementu Lęborskich Dni Jakubowych – Święta Miasta.  W niebieskim namiocie w ramach akcji „Otwórz serce na nasze skarby” przez trzy dni sprzedawane były własnoręcznie wykonane przez rodziców, opiekunów, rodzeństwo jak i same osoby ze spektrum autyzmu wyroby dekoracyjne, upominkowe czy zabawki. W akcji wzięło udział kilkadziesiąt osób w tym młode wolontariuszki, które przez wiele miesięcy przygotowywały przedmioty na kiermasz. Uzyskany dochód, 2600 zł przeznaczony zostanie na cele statutowe Stowarzyszenia, jako wkład własny do licznych projektów realizowanych przez organizację.

Stoisko przy ulicy Staromiejskiej było czynne przez trzy jarmarkowe dni, przewinęło się przez nie setki osób. Było to też okazja do przedstawienia działalności Niebieskiego Skarbu, rozmowy o autyzmie, możliwościach pomocy i problemach jakie mają takie osoby i ich rodziny.

– To nasza kolejna akcja na Jarmarku i wielka radość ze wspólnego przygotowywania wyrobów i możliwości włączenia się w Lęborskie Dni Jakubowe. Spotykaliśmy się w tym celu w naszym biurze od wielu miesięcy. W ten sposób powstało wiele ciekawych, wykonanych z sercem przedmiotów.  Część z nich przynieśli nam dobrzy ludzie. – mówi wiceprezes Niebieskiego Skarbu Emilia Wolska. – Nasza trzydniowa obecność na Jarmarku to także promocja naszego Stowarzyszenia, możliwość poznania wielu ciekawych ludzi, no i okazja na zebranie tak niezbędnych do działalności organizacji funduszy. 

Dodaj komentarz

Przewiń na górę