NIEBIESCY BOHATEROWIE powrócili!

Ruszyliśmy z kolejną akcją zbiórki środków i 1% z podatku na terapię i rehabilitację dzieci z autyzmem. Niebiescy Bohaterowie to dzieci – podopieczni naszego Stowarzyszenia a kampania ma też na celu zwiększenie świadomości o autyzmie. W pierwszej odsłonie akcji udało się zebrać z 1% rekordową kwotę 41.975,30 zł! Planujemy pobić ten wynik, mamy nowe pomysły a do akcji przystąpiły kolejne dzieci potrzebujące wparcia.

Odpowiednia terapia dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu jest bardzo kosztowna. Dlatego wielu rodziców nie może finansować jej w takim stopniu, jak wymagają tego potrzeby ich dziecka. Przekazując swój 1% podatku (KRS: 0000470550) lub wpłacając drobną darowiznę, można szybko pomóc Niebieskim Bohaterom.

Kim są Niebiescy Bohaterowie?

W grudniu ub. r. dzieci z „Niebieskiego Skarbu” uczestniczyły w profesjonalnej sesji fotograficznej w Studiu Małgorzaty Prochowskiej. Było to dla nich wielkie przeżycie!

Dla nas te dzieci są bohaterami. Codzienne czynności, które nam przychodzą z łatwością, dla nich często są wyzwaniem. Kampania ma zachęcić podatników do przekazywania swojego 1%. Zebrane środki pomogą Niebieskim Bohaterom rozwijać swoje supermoce :-)

www.niebiescybohaterowie.pl – to strona internetowa dedykowana kampanii. Można na niej poznać każdego z naszych bohaterów. Oprócz zbiórki 1% dla Stowarzyszenia, można także przekazać wsparcie na konkretne dziecko, a także dokonać wpłaty on-line szybkim przelewem bankowym.

Niebieskich Bohaterów tradycyjnie wspierać będzie ich Ambasador – Konrad Bloch. Uczeń LO nr I w Lęborku odwiedzi wiele miejsc w których zachęcać będzie do pomocy dla jego małych przyjaciół.

Myśl globalnie, działaj lokalnie

– Terapia osób dotkniętych autyzmem jest bardzo kosztowna. Niestety bezpłatna oferta służby zdrowia i innych podmiotów jest dalece niewystarczająca. Dlatego mocno zabiegamy by jako Stowarzyszenie oferować pomoc 365 dni w roku. Zebrana suma z 1% i pozyskiwane z innych miejsc środki finansowe pozwolą na zabezpieczenie najważniejszych potrzeb w tym i przyszłym roku. Z poprzedniej edycji akcji środki już są rozdysponowane wśród potrzebujących – mówi prezes „Niebieskiego Skarbu” Agnieszka Pujsza-Pomorska. – Bardzo dziękuję wszystkim podatnikom, którzy zdecydowali się lub zdecydują przekazać swój 1 procent podatku na „Niebieski Skarb”. Zapewniam, że wykorzystamy te pieniądze dobrze. Nie bez znaczenia jest to, że pozyskane w ten sposób środki pozostają na miejscu, na terenie Pomorza, powiatu lęborskiego i wejherowskiego, wspierając mieszkające tu osoby.

Wpisz KRS: 0000470550 i wspieraj Niebieskich Bohaterów

Każdy podatnik ma prawo wskazania Organizacji Pożytku Publicznego, której przekaże swój 1% podatku. Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb” z Lęborka od września 2015 posiada status OPP dzięki któremu mogło pozyskiwać środki z 1% podatku. Termin rozliczania podatku za rok 2018 mija z końcem kwietnia 2019.

Dodaj komentarz

Przewiń na górę