Niebieskie skarby i nie tylko na Jarmarku św. Jakuba Ap.

„Otwórz serce na nasze skarby” – to nazwa corocznej akcji prowadzonej przez nasze Stowarzyszenie „Niebieski Skarb” podczas Jarmarku św. Jakuba Ap. w Lęborku. W tym roku przez trzy jarmarkowe dni od 20 do 22 lipca 2018 na miejskim deptaku wystawiliśmy stoisko z własnoręcznie wykonanymi przez rodziców, opiekunów, rodzeństwo jak i same osoby ze spektrum autyzmu wyrobami dekoracyjnymi, upominkowymi, zabawkami. Hitem były kolorowe torby z mocnego materiału. Wszystkie 60 toreb znalazło nowych właścicieli.

W akcji wzięło udział kilkadziesiąt osób, które przez wiele miesięcy przygotowywały przedmioty na stoisko, a później podczas 2,5 godzinnych dyżurów pracowały w niebieskim namiocie przy ul. Staromiejskiej.

– To nasza kolejna akcja na Jarmarku i wielka radość ze wspólnego przygotowywania wyrobów i możliwości włączenia się w Lęborskie Dni Jakubowe. To także promocja naszego Stowarzyszenia i możliwość poznania wielu ciekawych ludzi. – podsumowuje akcję prezes „Niebieskiego Skarbu” Agnieszka Pujsza-Pomorska. – Dziękuję wszystkim odwiedzającym nasze stoisko za dokonane zakupy, za miłe słowa i rozmowy. Przez trzy dni Jarmarku po odliczeniu kosztów zakupu materiałów i podliczeniu dodatkowo prowadzonej zbiórki do puszek udało nam się zebrać 2.625 zł. Cała ta kwota przeznaczona zostanie na realizację celów statutowych „Niebieskiego Skarbu”.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko i wsparli naszą działalność. Do zobaczenia za rok!

Dodaj komentarz

Przewiń na górę