Wyprawa na koniec Polski. Lębork – Rozewie – Hel

„Wyprawa na koniec Polski. Lębork – Rozewie – Hel” to tytuł projektu dofinansowanego przez Powiat Lęborski w ramach którego miło spędziliśmy 2 czerwca 2018r. Wyjazd dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i ich rodzin był naszym prezentem z okazji obchodzonego dzień wcześniej Dnia Dziecka.

Pierwszą zaliczoną atrakcją był Przylądek Rozewie, najdalej na północ wysunięta część terytorium Polski. W Jastrzębiej Górze  z powodu awarii autokaru zostaliśmy na dłużej. Korzystając ze słonecznej pogody czas ten spędziliśmy na plaży pod stromym klifem, znaleźli się nawet odważni na kąpiel w lodowatym Bałtyku. Pozostali zwiedzili miejscowość w tym jedną z atrakcji „Muzeum Figur Woskowych”.  Po niecałych 2 godzinach oczekiwania podstawionym drugim autobusem ruszyliśmy na Hel. Odwiedziliśmy tam rozległe Muzeum Obrony Wybrzeża oraz przejechaliśmy się wąskotorową kolejką do ukrytego w lesie Muzeum Kolei Helskich.

Kolejnym punktem całodniowej wycieczki był czas wolny przeznaczony na zasłużony obiad i indywidualne zwiedzania Helu. Ostatnim oficjalnym punktem wycieczki były odwiedziny w Fokarium. To był bardzo udany dzień w którym nasze dzieci poznały wiele ciekawych miejsc, sytuacji i ludzi.

Dodaj komentarz

Przewiń na górę