Szkolenie z samodzielności i komunikacji u dzieci z autyzmem

„Rozwijanie samodzielności i komunikacji u dzieci z autyzmem” to temat szkolenia dla rodziców i osób pracujących z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu zorganizowanego przez nasze Stowarzyszenie 4 listopada 2017r. Szkolenie w formule warsztatowej przeprowadzili psycholodzy, superwizorzy i terapeuci behawioralni, Certyfikowani Analitycy Zachowania Anna Skierczyńska i Wojciech Sekta z Gdańska.

W 8-godzinnym szkoleniu udział wzięło 20 osób, a wymiana doświadczeń, poglądów i szukanie dróg do rozwiązywania praktycznych problemów było ciekawym doświadczeniem dla wszystkich.

Szkolenie odbyło się w naszej siedzibie, a przy jego organizacji po raz pierwszy skorzystaliśmy z oferty nowo otwartego Warsztatu Gastronomicznego przy Centrum Inicjatyw Społecznych w Lęborku, aktywizującego osoby społecznie wykluczone i mające problemy z odnalezieniem się na rynku pracy. Było pysznie!

– Co roku staramy się organizować dla nauczycieli, opiekunów czy rodziców przynajmniej jedno całodniowe szkolenie z interesującej ich tematyki. Podobne w zakresie szkolenia kosztują kilkaset złotych od osoby i prowadzone są w Trójmieście co generuje dodatkowe koszty i czas związany z dojazdem. Rodzice i opiekunowie osób z autyzmem czy Zespołem Aspergera nie zawsze mogą poświęcić tyle czasu, stąd nasza inicjatywa i organizacja szkoleń na preferencyjnych warunkach – mówi prezes „Niebieskiego Skarbu” Agnieszka Pujsza-Pomorska.

Szkolenie warsztatowe o rozwijaniu samodzielności i komunikacji u dzieci z autyzmem dofinansowane zostało przez Wojewodę Pomorskiego w ramach projektu „Autyzm – potrafimy pomagać”. W jego ramach Stowarzyszenie „Niebieski Skarb” zakupiło też nowoczesny projektor multimedialny. Posłużył on do przeprowadzenia szkolenia oraz posłuży do wielu innych przedsięwzięć.

Dodaj komentarz

Przewiń na górę