„Niebieski Skarb” + Akumulator Społeczny = SUKCES

17 października 2017r. przedstawiciele „Niebieskiego Skarbu” uczestniczyli w spotkaniu podsumowującym najnowsze rozdanie Funduszu „Akumulator Społeczny”. Nasza Prezes, Agnieszka Pujsza-Pomorska zaprezentowała przedstawicielem organizacji pozarządowych z powiatu lęborskiego, wejherowskiego i puckiego przebieg dotychczasowych działań z Akumulatorem Społecznym. Dzięki funduszom z Akumulatora i grupom inicjatywnym udało się zapoczątkować wiele inicjatyw kontynuowanych przez nasze Stowarzyszenie w kolejnych latach:

„Warsztaty plastyczne dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu”, „Grupa wsparcia Niebieska Dłoń”, „Stoisko na Jarmarku św. Jakuba Ap.”, czy „Lekcje o autyzmie”. Członkowie naszego Stowarzyszenia aktywnie uczestniczą w szkoleniach, spotkaniach dotyczących wzmocnienia potencjału organizacji pozarządowych i dzielą się swoim doświadczeniem z innymi. Gościem specjalnym spotkania był Artur Rajkowski z Fundacji Pokolenia z Tczewa, który przedstawił mechanizmy współfinansowania JST-NGO.

Najnowszą inicjatywa realizowaną we współpracy z Funduszem „Akumulator Społeczny” jest projekt „NDN – Nakrętka Daje Nadzieję” mający na celu rozszerzenie akcji zbierania nakrętek dla „Niebieskiego Skarbu” i aktywizację nowych partnerów. W imieniu grupy inicjatywnej umowę na dofinansowanie podpisały nasze koleżanki ze Stowarzyszenia: Wioletta Tubacka (Lider), Anna Zdrojewska i Małgorzata Krawczak.

Dodaj komentarz

Przewiń na górę