Zbieraliśmy fundusze na Jarmarku św. Jakuba Ap.

„Otwórz serce na nasze skarby” – to nazwa akcji podczas której na podczas Jarmarku św. Jakuba Ap. w Lęborku (21-23 lipca 2017) sprzedawaliśmy na specjalnie przygotowanym stoisku własnoręcznie wykonane przez rodziców, opiekunów, rodzeństwo jak i same osoby ze spektrum autyzmu wyroby artystyczne. W tym roku wsparły nas słuchaczki terapii zajęciowej ze Studium Medycznego w Lęborku, które pod kierunkiem pani Izabeli Tatarczuk wykonały duży wór kolorowych maskotek.

Przez kilka miesięcy w domach, w biurze wykonywaliśmy dziesiątki przedmiotów. W sprzedaży mieliśmy torby, fartuchy, poduszki, etui na telefony i tablety, serwetki, figurki, podkładki, zakładki, okolicznościowe tabliczki, wazoniki, świeczniki, wspomniane wcześniej maskotki i wiele innych przedmiotów.  W niebieskim namiocie przez jarmarkowy piątek, sobotę i niedzielę na 2 lub 3 godzinnych zmianach dyżurowało kilkanaście osób, członków naszego Stowarzyszenia. Jeszcze więcej osób w poprzedzające jarmark miesiące pomogło wykonać przedmioty na stoisko.

– To były fajne tygodnie i miesiące. Radość ze wspólnego przygotowywania wyrobów na Jarmark i obecność wśród tysięcy gości Lęborskich Dni Jakubowych było pozytywnym przeżyciem. To także promocja naszego Stowarzyszenia i możliwość poznania wielu ciekawych ludzi. – podsumowuje akcje prezes Stowarzyszenia Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb” Agnieszka Pujsza-Pomorska. – Dziękuję wszystkim odwiedzającym nasze stoisko za dokonane zakupy, za miłe słowa i rozmowy. Przez trzy dni Jarmarku po odliczeniu kosztów zakupu materiałów udało nam się zebrać 2.850 zł.  To rekord w trzyletniej obecności na Święcie Miasta. Cała ta kwota przeznaczona zostanie na realizację celów statutowych „Niebieskiego Skarbu”.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko i wsparli naszą działalność. Do zobaczenia za rok!

Dodaj komentarz

Przewiń na górę