Piknik w „Bezpiecznej Przystani”

W sobotę 8 lipca 2017r. odwiedziliśmy w kilka rodzin wyjątkowe miejsce. Na rodzinne spotkanie zaprosili nas Państwo Węgrzyn z Łebienia, rodzice niepełnosprawnego Kacpra. Kacper urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Lekarze nie dawali mu wielu szans, że kiedykolwiek będzie mógł poruszać się o własnych siłach. Stało się inaczej! Dzięki uporowi rodziców oraz regularnej rehabilitacji Kacper stanął na nogi. Dziś jest dorosłym mężczyzną, który wiele czynności potrafi zrobić sam i nie jest przykuty do wózka. Matczyna i ojcowska miłość Iwony i Marka Węgrzyn i walka o syna doprowadziła do wybudowania w piwnicy domu Centrum Rehabilitacji dla Kacpra. Jego wyposażenie budzi podziw. Na posesji powstał teren rekreacyjny „Bezpieczna Przystań”. Właśnie tam spędziliśmy kilka sobotnich godzin. Atrakcji było mnóstwo!

Hitem okazał się prawdziwy samochód marki Trabant stylizowany na „Złomka” z popularniej bajki dla dzieci. Kolejka do zabawy w enerdowskim pojeździe nie miała końca. Na trawniku rozłożone zostały materace do zabaw, duże piłki, rowerki, samochody, trampoliny i stół do ping-ponga. Do tego huśtawki, zewnętrzna siłownia, piłkarzyki, ognisko i miejsce na odpoczynek. Skala inwestycji na prywatnej działce budzi podziw i szacunek. Podobnie jak serdeczność gospodarzy, którzy marzą o stworzeniu Fundacji „Przystań Nadziei”.

W trakcie trzygodzinnego pobytu w Łebieniu wzięliśmy udział w trzech konkursach z nagrodami: gra w boule, piłkarzyki, no i rywalizacja w której było najwięcej śmiechu – kręcenie hula-hop na czas. Wizytę zakończyliśmy wspólnym tańcem, przygrywał nam oczywiście DJ Marco, a z wszystkimi tańczyła jak to mówiły później dzieci „dobra czarownica Iwona”. Symbolem naszego pobytu był napis „Niebieski Skarb” na jednym z pomieszczeń. Na pamiątkę wpisaliśmy się w księgę pamiątkową. Bardzo dziękujemy za zaproszenie!

Dodaj komentarz

Przewiń na górę