Wyprawa do krzyżackiego Zamku w Malborku

W sobotę 3 czerwca 2017 r. autokarem wybraliśmy się do Malborka. Wycieczka rozpoczęła się od… awarii autokaru. Z tego powodu z Lęborka wyruszyliśmy z ponad 1,5 godzinnym opóźnieniem. Nie przeszkodziło nam to jednak zrealizować planu wycieczki. Naszym głównym celem był krzyżacki Zamek w Malborku. W imponującej średniowiecznej budowli spędziliśmy ponad 2,5 godziny, a po wszystkich zakamarkach i ciekawych miejscach oprowadziła nas Pani Przewodnik PTTK.

Po zwiedzaniu Zamku czas wolny. Była to pora obiadu, lodów, czy zaopatrzenia się z pamiątki z pobytu w krzyżackim mieście. Do Lęborka nasi „mali rycerze” wracali uzbrojeni w drewniane miecze, łuki i inne podobne przedmioty.

Na powrocie zatrzymaliśmy się jeszcze w Tczewie na nadwiślańskim bulwarze. Piękny widok na królową polskich rzek i zabytkowy most. Super miejsce na spacer i wypoczynek, oraz zabawy na placach zabaw. Ostatnim etapem wyprawy był postój w McDonaldzie. W czerwcu rządzą tam Smerfy :-)

Wycieczka dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i ich rodzin dofinansowana dostała ze środków Powiatu Lęborskiego w ramach projektu „Krzyżacy 600 lat później. Wyjazd integracyjny do Malborka”. „Niebieski Skarb” dziękuje za wsparcie!

Dodaj komentarz

Przewiń na górę