Niedziela w „Wiosce Szoszonów”

To już prawdopodobnie ostatnia nasza impreza turystyczno-plenerowa w tym roku. Rok 2016 był pod tym względem bardzo bogaty. Wycieczka do Grudziądza, wizyta w OceanParku we Władysławowie oraz Pucku, oraz wypad do Aquaparku w Bytowie czy Piknik Rodzinny w Łebuni to wydarzenia, które na długo zapadną nam w pamięci. Sezon zakończyliśmy niedzielnym wypadem 2 października 2016 do Pałacu Pod Bocianim Gniazdem – Stadniny w Runowie.

Do podlęborskiego Runowa wybrało się ponad 50 osób. Na początek animatorzy pomalowali chętnym buźki, a następnie podzielili na dwie grupy. Gdy jedna ekipa zwiedzała malownicze okolice konnym wozem, druga odwiedziła stajnię. Można było pogłaskać konie, zobaczyć jak mieszkają, a małe dzieci mogły usiąść na kucyku. Kolejna atrakcją były przejażdżki konne. Tutaj kolejka była spora. Szczególnie podekscytowani byli Ci, którzy po raz pierwszy wskakiwali na grzbiet rumaka. Choć atrakcja była skierowana do dzieci, dorośli także  spróbowali hippiki. Mimo, że całą noc padało, na nasz przyjazd wyszło słońce. Pozwoliło to na zabawę na placu zabaw, na dużej trampolinie czy pneumatycznej zabawce do skakania. W wiacie rozpalone zostało ognisko na którym chętni piekli kiełbaski. Był także bigos, ciasta, ciepłe i zimne napoje. Świetnie spisali się animatorzy. Dzikie tańce (film TUTAJ) wciągnęły do zabawy większość uczestników. Gdy jedni pląsali w rytm muzyki, inni mogli w ciszy spacerować i korzystać z rozległego terenu posiadłości. Każdy znalazł coś dla siebie. To była udana niedziela w plenerze.

Nasz wyjazd integracyjny dzieci i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu do Runowa został dofinansowany ze środków PFRON-u za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lęborku.

Dodaj komentarz

Przewiń na górę