Wrześniowa wycieczka do OceanParku i Pucka

17 września 2016 wybraliśmy się na autokarową wycieczkę nad morze i Zatokę Gdańską. Zaprosiliśmy na nią także członków zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia „WIATRACZEK” ze Słupska.

Pierwszym celem naszego sobotniego wypadu był OceanPark we Władysławowie. Modele ryb i morskich ssaków w skali 1:1, wodospad, duży plac zabaw, wioska klocków czy interaktywne show z wygadanym wielorybem to najważniejsze atrakcje parku rozrywki. Żal było z niego wyjeżdżać, no ale czekały kolejne atrakcje…

„Dom Rybaka” i taras widokowy 45 n.p.m to nasz drugi cel podróży. Wdrapali się na niego wszyscy, a widok w słoneczny dzień na port, półwysep helski i panoramę „Władkę” wynagrodził wspinaczkę po schodach. Czas wolny to szybki obiad, lody i zakup pamiątek. Wsiadamy do autokaru i jedziemy do Pucka. Tam z przewodnikiem PPTK przez ponad 1,5 godziny poznajemy historię miasta i okolicy. Odwiedzamy historyczne miejsce miasta, a tych w Pucku jest wiele, na czele z pomnikiem generała Hallera i miejscem zaślubin z morzem. Mocno zmęczeni pucką wędrówką na prośbę dzieciaków zaglądamy do McDonalda. To ostatni punkt naszej super wyprawy.

Nasz wyjazd integracyjny dzieci i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu do Władysławowa i Pucka został dofinansowany ze środków PFRON-u za pośrednictwem Marszałka Województwa Pomorskiego.

Dodaj komentarz

Przewiń na górę