Wycieczka do Gdyni. Eksperymenty i Akwarium

Słoneczna pogoda, ciekawe towarzystwo, nowoczesny autokar. Czego można więcej chcieć będąc na całodniowej wycieczce? 26 września  2015 zorganizowaliśmy rodzinną wycieczkę do Gdyni. Zaprosiliśmy na nią także członków zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia „WIATRACZEK” ze Słupska.

Pierwszym punktem wyjazdu było Centrum Nauki EXPERYMENT. Super zabawa dla małych i dużych. Kolejnym punktem było zwiedzanie centrum Gdyni, obiad i tym podobne. Prawie 60-osobowa grupa „rozpełzła” się po mieście by pospacerować bulwarem z niezliczoną ilością budek z lodami, goframi i pamiątkami, wejść na „Błyskawicę” czy „Dar Pomorza”, a nawet wdrapać się na Kamienną Górę z której był wyśmienity widok na panoramę miasta (kolejka gondolowa była akurat nieczynna). Wielką atrakcją był także duży plac zabaw przy plaży i port jachtowy.  Ostatnim etapem wycieczki było gdyńskie Akwarium, popularnie zwane „Oceanarium”. Wyjazd udany, pogoda kolejny raz dopisała a wszyscy nie mogą się doczekać kolejnych wycieczek z „Niebieski Skarb Travel” :-)

Nasz wyjazd integracyjny dzieci i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu do Gdyni był dofinansowany ze środków PFRON-u za pośrednictwem Marszałka Województwa Pomorskiego.

Dodaj komentarz

Przewiń na górę