„Niebieska Dłoń” o przygotowaniach do roku szkolnego

Przygotowania do roku szkolnego, zasady odliczeń od podatku dochodowego wydatków związanych w zakupem leków, rehabilitacją, paliwem przez rodziców niepełnosprawnych dzieci i akcja zbierania nakrętek to główne tematy poruszane na środowej (26.08) grupie wsparcia „Niebieska Dłoń”.

Na naszym comiesięcznym spotkaniu moderowanym przez p. Ludwikę Kordę frekwencja dopisała jak nigdy. Korzystając w wakacyjnej pogody spotkanie odbyło się w plenerze. Były kiełbaski, ciasta od Pani Lilianny, a przede wszystkim wiele ciekawych rozmów i wymiana rodzicielskich doświadczeń. Na spotkaniu przekazaliśmy nowe, estetyczne kosze do zbierania nakrętek dla „Niebieskiego Skarbu”. Trafią one do szkół, urzędów, ośrodków zdrowia i innych miejsc.

Gościem kolejnych spotkań Grupy Wsparcia „Niebieska Dłoń” będzie psycholog pracująca z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, oraz przedstawiciel Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, który przekaże informacje o możliwościach wparcia rodzin z niepełnosprawnym dzieckiem przez PCPR.

Dodaj komentarz

Przewiń na górę