Na Jarmarku św. Jakuba Ap.

„Otwórz serce na nasze skarby” – to hasło na banerze jaki witał odwiedzających nasze stoisko na Jarmarku św. Jakuba w Lęborku. Przez 3 dni Święta Miasta od 24 do 26 lipca 2015 nasze Stowarzyszenie wystawiało stoisko w którym sprzedawaliśmy samodzielnie wykonane wyroby artystyczne. Były więc doniczki, broszki, spinki, bransoletki, serduszka, deseczki, futerały na telefony, torby i inne upominki. Wszystkie te przedmioty przez wiele tygodni wspólnie wykonywali rodzice i opiekunowie z dziećmi i młodzieżą ze spektrum autyzmu. Efekt naszych działań jak na pierwszy raz pozytywny. W całej inicjatywie udział wzięło ponad 20 osób, a na stoisku 3 godzinne dyżury zaliczyło 16 osób. Dochód ze sprzedaży przeznaczony został na działania statutowe „Niebieskiego Skarbu”.

Wspólna praca bardzo nas zintegrowała i zainspirowała do kolejnych działań. Ważne było też włączenie w działania osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Radość z wspólnie wykonanej pracy i satysfakcja z efektów jest nie do przecenienia. Stoisko na Jarmarku to także nowe doświadczenia i pomysły na kolejny rok. To także wiele rozmów, nawiązanych kontaktów, wymienionych wizytówek z osobami odwiedzającymi nasz namiot, jak chociażby z panią z Białorusi opiekującej się na tamtym terenie dziećmi z autyzmem. Dziękujemy wszystkim za ofiarność i słowa otuchy. Na naszym stoisku mieliśmy także materiały informacyjne o autyzmie i naszej działalności. Promocja Stowarzyszenia była nas ważna także z powodu starań o przyznanie „Niebieskiemu Skarbowi” statusu Organizacji Pożytku Publicznego. Status ten pozwoli nam w przyszłym roku zbierać 1% z podatku dochodowego.

Akcja „Niebieski Skarb na Jarmarku św. Jakuba Ap.” w części sfinansowana została z Funduszu Akumulator Społeczny dzięki któremu zakupiono materiał niezbędny do samodzielnego wykonania przedmiotów artystycznych. Do zobaczenia za rok!

Dodaj komentarz

Przewiń na górę