Walne Zebranie Stowarzyszenia „Niebieski Skarb”

25 czerwca 2015 w siedzibie naszego Stowarzyszenia odbyło się coroczne Walne Zebranie. W trakcie sprawnie przeprowadzonych obrad zebrani jednogłośnie zaakceptowali sprawozdanie finansowe i merytoryczne, oraz na podstawie wniosku Komisji Rewizyjnej udzielili absolutorium Zarządowi za rok 2014.

Nasze Stowarzyszenie przygotowuje się do złożenie wniosku o status Organizacji Pożytku Publicznego. Można to zrobić po 2 latach działalności, a status OPP umożliwia m.in. zbieranie tzw. 1% od podatku.

W czasie dyskusji prezes Agnieszka Pujsza-Pomorska zaprezentowała pozytywne dla naszego Stowarzyszenia rozstrzygnięcia konkursów grantowych z Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku. W ramach projektu o wartości 20 tys. zł „Autyzm – nie jesteś sam!” sfinansowana zostanie terapia i rehabilitacja dla 30 dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. We wrześniu planowana jest kolejna wycieczka. Tym razem pojedziemy do Gdyni ,w której odwiedzimy m.in. Centrum Experyment i Oceanarium.

Najnowszą naszą inicjatywą sfinansowaną z Funduszu Akumulator Społeczny jest akcja promocyjna i zbiórka funduszy na działalność statutową podczas lipcowych Lęborskich Dni Jakubowych. Członkowie „Niebieskiego Skarbu” podczas „Święta Miasta” w specjalnym namiocie będą informowali o naszej działalności i sprzedawali własnoręcznie wykonane przedmioty artystyczne (doniczki, broszki, ozdobne serduszka, torby na prezenty itp.)

Dodaj komentarz

Przewiń na górę