Konkurs plastyczny „Autyzm: wiem, rozumiem, pomagam”. Składanie prac do 18 marca

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Lokalnym wydarzeniem w tym okresie będzie Światowy Dzień Autyzmu w Powiecie Lęborskim organizowany już po raz dziewiąty przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb”. Od lat ważnym elementem Dni Autyzmu jest konkurs „Autyzm: wiem, rozumiem, pomagam”. W jego ramach w poprzednich latach dzieci i młodzież szkolna przygotowywała gazetki ścienne o autyzmie, uczestniczyła w teście wiedzy o tym zaburzeniu, malowała, rysowała, projektowała plakaty. W tym roku do artystycznej ekspresji ponownie zaprosiliśmy przedszkolaków oraz uczniów klas i-III szkół podstawowych z terenu Powiatu Lęborskiego oraz gminy Łęczyce i po raz pierwszy Potęgowo.

Poprzez organizację konkursu Stowarzyszenie „Niebieski Skarb” chce przybliżyć nie tylko dzieciom, ale też ich rodzicom i innym mieszkańcom wiedzę, że wśród nas żyją osoby ze spektrum autyzmu. Poprzez zaangażowanie w plastyczną aktywność organizatorzy chcą kształtować tolerancyjne postawy w stosunku do tych osób, integrować osoby niepełnosprawne z pełnosprawnymi, zachęcać do twórczego myślenia i umiejętności wyrażania własnych uczuć i emocji. Konkurs ma być dobrym pretekstem do przekazania dzieciom w przystępny sposób informacji o autyzmie. One żyją i uczą się wśród nas!

W edycji 2022, podobnie jak wcześniej wprowadzona została kategoria dla dzieci z niepełnosprawnością. Wyrównuje ona niejako szanse takich osób w rywalizacji oraz zachęca je do aktywności i integracji. Konkurs w tym roku przeznaczony jest dla przedszkolaków i uczniów klas I-III szkół podstawowych.

Prace plastyczne w formacie do A3 należy składać do 18 marca 2022 r. w sekretariacie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lęborku przy ul. Reja 18 lub przekazywać koordynatorom z ramienia „Niebieskiego Skarbu”

Ogłoszenie wyników nastąpi 2 kwietnia 2022 roku. Dla nagrodzonych i wyróżnionych, tak jak zawsze, czekają atrakcyjne nagrody!

Nagrodzone rysunki umieszczone zostaną w wirtualnej galerii na stronie internetowej Stowarzyszenia www.niebieskiskarb.pl Regulamin konkursu zamieszczamy poniżej. Zapraszamy do udziału w konkursie.

Przewiń na górę