2 kwietnia – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. To dzień w którym solidaryzujemy się z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami, pamiętając przy tym jakim wyzwaniem jest edukacja, terapia i życie osób z tym rozwojowym zaburzeniem.

W pandemiczny czas przygotowaliśmy kilka działań które z pewnością przybliża temat autyzmu. Do szkół i przedszkoli trafi na początku kwietnia specjalny informator o autyzmie oraz prezentacja do lekcji zdalnych oraz plakaty i okolicznościowe naklejki dla każdego ucznia i przedszkolaka oraz nauczycieli i pracowników szkoły.

8 kwietnia opublikujemy wyczekiwane wyniki konkursu plastycznego „Autyzm: wiem, rozumiem, pomagam”. Na popularny konkurs wpłynęło w tym roku 219 prac ze szkół i przedszkoli. Nagrodziliśmy i wyróżniliśmy 23 z nich.

W tym samym dniu zaprezentujemy także filmową produkcję o najczęściej zadawanych pytaniach w autyzmie. Na pytania odpowiedzą specjaliści i rodzice z naszego terenu, swoimi przeżyciami podzieli się też Mateusz.

W czwartek 8 kwietnia o godz. 18 w Sanktuarium św. Jakuba Ap zapraszamy do udziału w Mszy Św. w intencji osób z autyzmem i ich rodzin. Msza transmitowana będzie w internecie.  

Pamiętajmy dziś i przez kolejne 364 dni o osobach z autyzmem oraz powspominajmy jak było na Dniach Autyzmu w latach ubiegłych. Wierzymy, że za rok spotkamy się w innych okolicznościach na żywo!

Dodaj komentarz

Przewiń na górę