Na „Dzikim Zachodzie” w Kołobrzegu

Pogoda i atrakcje dopisały, to był naprawdę udany wyjazd! 7 września 2019r. zorganizowaliśmy całodniową integracyjną wycieczkę dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i ich rodzin do Kołobrzegu. Uczestniczyli w niej także podopieczni z zaprzyjaźnionego, słupskiego Wiatraczka – Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.

Pierwszym punktem wyprawy była wizyta w Parku Rozrywki „Dziki Zachód” w Zieleniewie pod Kołobrzegiem. Pod opieką szeryfa Jacka bawiliśmy się świetnie, zaliczając wszystkie atrakcje parku.  Były więc przejażdżki koniem i kucykiem, quadem, bryczką i „beczkowozem”, elektrycznymi hulajnogami czy autkami na autodromie. Do tego karuzela, „beczka śmiechu”, byk rodeo, strzelanie z łuku czy zostający długo w pamięci szybki przejazd samochodem terenowym po wertepach. Nie zabrakło wizyty w mini ZOO i wielu innych atrakcji w tym dla odważnych przejazdów rowerem na wysoko zawieszonej linie. Czas na zabawie, zbieraniu nowych doświadczeń, pokonywaniu ograniczeń minął szybko. Kolejnym punktem wyprawy był uzdrowiskowy Kołobrzeg. To czas wolny wykorzystany na obiad, czasem lody oraz spacery po porcie, promenadzie, molo i innych atrakcjach kurortu.

Integracyjna wycieczka do Kołobrzegu i Zieleniewa nie byłaby możliwa bez dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych za pośrednictwem Marszałka Województwa Pomorskiego. Dziękujemy!

Dodaj komentarz

Przewiń na górę