Konkurs plastyczny „Autyzm: wiem, rozumiem, pomagam”. Na prace przedszkolaków czekamy do 22 marca

2 kwietnia na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Naszym lokalnym wydarzeniem w tym okresie będą kilkudniowe Światowe Dni Autyzmu w Powiecie Lęborskim (2-6 kwietnia 2019). Ważnym punktem różnorodnych działań jest organizacja od wielu lat konkursu „Autyzm: wiem, rozumiem, pomagam”. W jego ramach w poprzednich latach dzieci i młodzież szkolna przygotowywała gazetki ścienne o autyzmie, uczestniczyła w teście wiedzy o tym zaburzeniu, malowała, rysowała, projektowała plakaty. W roku 2019 zapraszamy do udziału przedszkolaków – najmłodszych mieszkańców powiatu lęborskiego oraz gmin Łęczyce i Linia.

Konkurs plastyczny ma za zadanie przekazać w zrozumiały i atrakcyjny sposób wiedzę, że wśród nas żyją osoby ze spektrum autyzmu, kształtować tolerancyjne postawy w stosunku do tych osób, integrować osoby niepełnosprawne z pełnosprawnymi i kształtować twórcze myślenie i umiejętności wyrażania własnych uczuć i emocji. Mamy nadzieję, że udział w konkursie plastycznym będzie dobrym pretekstem do przekazania dzieciom w przystępny sposób informacji o autyzmie. To właśnie w wieku przedszkolnym najczęściej diagnozowane są zaburzenia ze spektrum autyzmu. Uwrażliwienie rodziców, nauczycieli na ten temat to także jeden z celów naszego konkursu.

W edycji 2019 w konkursie wprowadzona została nowa kategoria dla dzieci niepełnosprawnych. Wyrównuje ona niejako szanse takich osób w rywalizacji  zachęcając je do aktywności i integracji.

Prace plastyczne w formacie do A3 należy składać do 22 marca 2019r. w sekretariacie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lęborku przy ul. Reja 18 lub przekazywać koordynatorom z ramienia „Niebieskiego Skarbu”

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród podczas finału Marszu dla Autyzmu 6 kwietnia 2019 r. ok. godz. 17.30 na placu Pokoju. Wtedy też pokażemy publicznie  najlepsze prace. Uwaga dla nagrodzonych i wyróżnionych czekają atrakcyjne nagrody!

Nagrodzone rysunki umieszczone zostaną w wirtualnej galerii na naszej stronie internetowej. Planujemy by wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac wraz z wprowadzeniem prezentowana była w publicznych miejscach w kolejnych miesiącach.

Regulamin konkursu zamieszczamy poniżej. Zapraszamy do udziału w konkursie.

Regulamin konkurs plastyczny AUTYZM 2019 – doc.

Regulamin konkurs plastyczny AUTYZM 2019 pdf

Dodaj komentarz

Przewiń na górę