Niebiescy Bohaterowie biją rekord!

Rekordową kwotę zebrał z 1% podatku za rok 2017 „Niebieski Skarb”. Na konto Stowarzyszenia z tego tytułu wpłynęło 41.975,30 zł! To ponad 4 razy więcej niż rok wcześniej!

Oprócz możliwości przekazania 1 procenta z podatku na stronie internetowej www.niebiescybohaterowie.pl uruchomiona została możliwość wpłaty on-line szybkim przelewem bankowym. Z tego tytułu wpłynęło 4.000 zł. Środki te także zostaną przekazane za terapie dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

– Efekt naszej akcji „Niebiescy Bohaterowie” przerósł oczekiwania. W listopadzie ub. r. dzieci z „Niebieskiego Skarbu” wcieliły się w super bohaterów i uczestniczyły w profesjonalnej sesji fotograficznej. Dlaczego tak? Dla nas te dzieci są bohaterami. Codzienne czynności, które nam przychodzą z łatwością, dla nich często są wyzwaniem. Pozytywny przekaz, skuteczna promocja i świetny Ambasador Niebieskich Bohaterów w którego wcielił się uczeń LO nr 1 Konrad Bloch i który odwiedził ok. 70 miejsc w Lęborku przekuło się na wielki sukces zbiórki – podsumowuje kampanię prezes Stowarzyszenia Agnieszka Pujsza-Pomorska. – Terapia osób dotkniętych autyzmem jest bardzo kosztowna. Niestety bezpłatna oferta służby zdrowia i innych podmiotów jest dalece niewystarczająca. Dlatego mocno zabiegamy by jako Stowarzyszenie oferować pomoc 365 dni w roku. Zebrana suma z 1% i pozyskiwane z innych miejsc środki finansowe pozwolą na zabezpieczenie najważniejszych potrzeb w tym i przyszłym roku. Bardzo dziękuję wszystkim podatnikom, którzy zdecydowali się przekazać swój 1 procent podatku na „Niebieski Skarb”. Zapewniam, że wykorzystamy te pieniądze dobrze. Nie bez znaczenia jest to, że pozyskane w ten sposób środki pozostają na miejscu, na terenie Pomorza, powiatu lęborskiego i wejherowskiego, wspierając mieszkające tu osoby.

Sukces oryginalnej kampanii „Niebiescy Bohaterowie” nie był by możliwy bez zaangażowania rodziców, członków Stowarzyszenia i wielu ludzi dobrej woli. To pierwsza na ta skalę kampania 1% w powiecie lęborskim. W przyszłym roku będzie ona kontynuowała w podobnej formule.

Dodaj komentarz

Przewiń na górę