Konkurs plastyczny „Autyzm. Poznaj mój świat zanim ocenisz”. Prace składamy do 22 marca

2 kwietnia na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Naszym lokalnym wydarzeniem w tym okresie są kilkudniowe Światowe Dni Autyzmu w Powiecie Lęborskim (5-7 kwietnia 2018). Ważnym punktem różnorodnych działań jest organizacja od wielu lat konkursu „Autyzm: wiem, rozumiem, pomagam”. W jego ramach w poprzednich latach dzieci i młodzież szkolna przygotowywała gazetki ścienne o autyzmie, uczestniczyła w teście wiedzy o tym zaburzeniu, projektowała plakaty. W roku 2018 zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym z podtytułem „Autyzm. Poznaj mój świat zanim ocenisz” uczniów klas I-VI szkół podstawowych z terenu Powiatu Lęborskiego oraz z gminy Łęczyce i Linia.

Konkurs plastyczny „Autyzm: wiem, rozumiem, pomagam” ma za zadanie przekazać w atrakcyjny sposób wiedzę, że wśród nas żyją osoby ze spektrum autyzmu, kształtować tolerancyjne postawy w stosunku do tych osób, integrować osoby niepełnosprawne z pełnosprawnymi i kształtować twórcze myślenie i umiejętności wyrażania własnych uczuć i emocji. Mamy nadzieję, że udział w konkursie plastycznym będzie dobrym pretekstem do przekazania dzieciom w przystępny sposób informacji o autyzmie. Praktycznie w każdej szkole funkcjonują już dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Warto przywołać wyniki Ogólnopolskiego Spisu Autyzmu (OSA). Badania przeprowadzone w Polsce w listopadzie 2016 roku wykazały, że osoby z autyzmem rzadziej niż ich rówieśnicy deklarują posiadanie kolegów, koleżanek i przyjaciół. 34% wysokofunkcjonujących osób z autyzmem twierdzi, że nie ma znajomych. Zdaniem rodziców aż 76% osób z autyzmem i współwystępującą niepełnosprawnością intelektualną nie ma kolegów i koleżanek. 90% wysokofunkcjonujących uczniów z autyzmem było nękanych w szkole…

Prace plastyczne w formacie do A3 należy składać do 22 marca 2018r. w sekretariacie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lęborku przy ul. Reja 18 lub przekazywać koordynatorom z ramienia „Niebieskiego Skarbu”

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród podczas finału Marszu dla Autyzmu 7 kwietnia 2018 r. ok. godz. 17.30 na placu Pokoju. Wtedy też pokażemy publicznie  najlepsze prace. Uwaga dla nagrodzonych i wyróżnionych czekają atrakcyjne nagrody!

Wszystkie rysunki zgłoszone na konkurs umieszczone zostaną w wirtualnej galerii na naszej stronie internetowej. Planujemy by wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac wraz z wprowadzeniem prezentowana była w publicznych miejscach w kolejnych miesiącach.

Regulamin konkursu zamieszczamy poniżej. Zapraszamy do udziału w konkursie.

Regulamin konkurs plastyczny AUTYZM 2018 doc

Regulamin konkurs plastyczny AUTYZM 2018 pdf

Dodaj komentarz

Przewiń na górę