Projekt „Autyzm – nie jesteś sam!” edycja 2017 zakończony

W połowie listopada Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb”  zakończyło realizację projektu pn.  „Autyzm – nie jesteś sam!” Celem projektu realizowanego od 15 czerwca 2017r. do 10 listopada 2017r. była aktywna rehabilitacja 25 osób ze spektrum autyzmu w wieku od 3 do 21 lat. Szczególny nacisk skierowany został na okres wakacyjny w którym dzieci i młodzież mają ograniczoną lub czasami uniemożliwioną rehabilitację (przerwa wakacyjna w szkołach i przedszkolach, okres urlopowy). W programie dofinansowanym w 82 procentach przez Marszałka Województwa Pomorskiego i PFRON wzięły udział osoby z powiatu lęborskiego (14), kartuskiego (5), słupskiego (5) i wejherowskiego (1).

W ramach projektu „Autyzm nie jesteś sam!” osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu uczestniczyły łącznie w 606 godzinach specjalistycznych zajęć: integracja sensoryczna (146), logopeda (108), pedagog (88), hipoterapia (73), psycholog (68), terapia ręki (78), metoda Tomatisa (45). Łączna wartość projektu wyniosła 30.421 zł w tym dofinansowanie od Marszałka Województwa Pomorskiego i PFRON 25.000 zł.

– To nasze kolejne tak duże przedsięwzięcie i konkretna pomoc w sfinansowaniu zajęć terapeutycznych i rehabilitacji dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu – mówi prezes „Niebieskiego Skarbu” Agnieszka Pujsza-Pomorska. – W wielu przypadkach, gdyby nie nasz projekt, dzieci i młodzież z autyzmem z powodu ograniczeń finansowych nie uczestniczyłoby w tych ważnych dla nich zajęciach rehabilitacyjnych. Udało nam się z naszymi partnerami wynegocjować dobre warunki, nieosiągalne indywidualnie dla rodziców co zwiększyło efektywność i obniżyło koszty. W roku 2017 oprócz środków Marszałka Województwa Pomorskiego i PFRON-u korzystaliśmy też z funduszy Telewizji Polskiej S.A. i oczywiście z 1%. Łącznie w tym roku udało nam się sfinansować ok. 1000 godzin specjalistycznych zajęć dla osób z autyzmem. Systematyczna i fachowa pomoc specjalistów to gwarancja, że przynajmniej część osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu będzie mogła w dorosłym życiu samodzielnie funkcjonować w społeczeństwie.

Dodaj komentarz

Przewiń na górę