„Reklama Dzieciom TVP S.A” dla dzieci z autyzmem

W czerwcu 2017 roku nasze Stowarzyszenie zakończyło realizację projektu pn.  „Autyzm – nie jesteś sam II. Opanować zmysły” dofinansowanego w prawie 100 procentach ze środków Telewizji Polskiej w ramach akcji Reklama Dzieciom 2016. Realizacja projektu rozpoczęła się w sierpniu 2016 br. i  jego celem była rehabilitacja osób ze spektrum autyzmu w wieku od 3 do 21 lat. Szczególny nacisk skierowany został na okres wakacyjny w którym dzieci i młodzież mają ograniczoną lub czasami uniemożliwioną rehabilitację (przerwa wakacyjna w szkołach i przedszkolach, okres urlopowy). W naszym programie wzięło udział 20 niepełnosprawnych dzieci (19 z powiatu lęborskiego i 1 z powiatu wejherowskiego). Uczestnicy uczęszczali na różnego typu zajęcia: logopedyczne, psychologiczne, integracji sensorycznej,  czy hipoterapię. W okresie od sierpnia 2016 do czerwca 2017  było to łącznie 326 godzin lekcyjnych: 70 hipoterapia, 49 logopeda, 95 integracja sensoryczna, 36 pedagog, 46 psycholog, 14 terapia ręki, 16 zajęcia sensomotoryczno-edukacyjne. Łączna wartość projektu to 18.676,00 zł.

To nasze drugie tak duże przedsięwzięcie w krótkiej bo 4-letniej działalności „Niebieskiego Skarbu” – mówi prezes Stowarzyszenia Agnieszka Pujsza-Pomorska. – Konkretna pomoc w sfinansowaniu zajęć terapeutycznych, rehabilitacji , które z reguły są dość kosztowne jest nie do przecenienia. W wielu przypadkach, gdyby nie nasz projekt dzieci i młodzież z autyzmem z powodu ograniczeń finansowych nie uczestniczyłoby w tych ważnych dla nich zajęciach rehabilitacyjnych. Dla niektórych była to okazją spróbowania czegoś nowego np. hipoterapii. W kilku przypadkach dało to pozytywne efekty i terapia ta jest kontynuowana. Systematyczna i fachowa pomoc specjalistów to gwarancja, że przynajmniej część osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu będą mógłby w dorosłym życiu samodzielnie funkcjonować w społeczeństwie.

Jesteśmy wzruszeni i bardzo wdzięczni Telewizji Polskiej S.A za dar serca, o którym będziemy zawsze pamiętali jako rodzice. Dziękujemy za dostrzeżenie potrzeb naszych „niebieskich skarbów”.

Dodaj komentarz

Przewiń na górę