Pomóż! Przekaż 1% dla dzieci z autyzmem

Najbliższe miesiące to czas rozliczeń podatku dochodowego. Każdy podatnik ma prawo wskazania Organizacji Pożytku Publicznego, której może przekazać swój 1% podatku. Dlatego zwracamy się z gorącą i szczerą prośbą o pamięć o „Niebieskim Skarbie” przy wypełnianiu PIT-ów. By to zrobić trzeba w zeznaniu podatkowym wpisać nasz KRS: 0000470550.   Pozyskanie środków z 1% jest dla nas bardzo ważne, a sukces zbiórki pomoże rozszerzyć zakres naszej działalności.

We wrześniu 2015 uzyskaliśmy status Organizacji Pożytku Publicznego dzięki któremu mogliśmy pozyskiwać środki z 1% podatku. W pierwszym roku zbiórki udało nam się zebrać kwotę 10.530 zł. Środki te zgodnie z naszą wcześniejszą deklaracją sukcesywnie są przekazywane na sfinansowanie terapii dzieci i młodzieży z autyzmem.

Czym zajmuje się i komu pomaga „Niebieski Skarb”?

Udało nam się pozyskać znaczne środki z programu „Reklama Dzieciom” realizowanego przez Telewizją Polską SA. Dzięki temu w roku 2016 ponad 20 dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu z powiatu lęborskiego i wejherowskiego objętych zostało terapią psychologiczną, logopedyczną, integracją sensoryczną czy hipoterapią. Terapia osób dotkniętych autyzmem jest bardzo kosztowna, dla wielu rodzin wręcz niedostępna. Dlatego mocno zabiegamy by oferować pomoc 365 dni w roku, bez przerw pomiędzy jednym, a drugim projektem. Pomagają w tym właśnie środki z 1%.

Rok 2016 to gruntowny remont i otwarcie we wrześniu naszej nowej siedziby. Dzięki większemu metrażowi i nowemu wyposażeniu mogliśmy rozszerzyć naszą działalność. Przykładem był styczeń 2017, kiedy to zorganizowaliśmy dla dzieci „Niebieskie Ferie”. Zbierając środki na remont wystawiliśmy stoisko z własnoręcznie wykonanymi wyrobami artystycznymi na Jarmarku św. Jakuba. W ponad 60 punktach na Pomorzu zbieramy też plastikowe nakrętki.

We wrześniu ub.r. ruszyliśmy z „Lekcjami o autyzmie”. Przeszkoleni terapeuci i rodzice dzieci z autyzmem korzystając z zakupionego wyposażenia przeprowadzili w szkołach kilkadziesiąt lekcji przybliżających dzieciom i młodzieży problem autyzmu.

Regularne prowadzimy spotkania Grupy Wsparcia „Niebieska Dłoń” skupiającej rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Coraz bogatsza jest nasza biblioteczka ze specjalistycznymi publikacjami. Zorganizowaliśmy kilka wycieczek (Grudziądz, Władysławowo, na basen do Bytowa) i rodzinnych pikników integrujących rodziny dotknięte problemem autyzmu.

Naszym sztandarowym działaniem była organizacja w kwietniu trzydniowego „Światowego Dnia Autyzmu w Powiecie Lęborskim” w którego ramach odbył się m.in. Marsz dla Autyzmu, pokaz w kinie filmu „Czarny balonik”, konkurs plastyczny „Autyzm: wiem, rozumiem, pomagam” czy z udziałem ponad 100 osób z całego regionu bezpłatna Konferencja „Wspomaganie, terapia i edukacja osób z autyzmem”.

W roku 2017 zamierzamy kontynuować nasze działania i wprowadzać nowe inicjatywy. Praktycznie w każdym miesiącu zgłaszają się do nas rodzice podejrzewający u swoich dzieci zaburzenia autystyczne. Podpowiadamy, kierujemy na diagnozę, przekazujemy kontakty do specjalistów, dzielimy się własnymi doświadczeniami i wzajemnie wspieramy.

Każda otrzymana z 1% podatku złotówka sprawi, że będziemy bliżej zrealizowania naszych planów i marzeń. Za pomoc i okazane serce serdecznie dziękujemy!

Coroczne sprawozdania w naszej działalności można znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce SPRAWOZDANIA.

1 procent NS 2016 plakat net

Dodaj komentarz

Przewiń na górę